Vtipy na náš účet...

Autor: Tibor Nemčok | 27.9.2013 o 10:07 | (upravené 27.9.2013 o 11:18) Karma článku: 12,12 | Prečítané:  792x

ÚPN, Jahnátek, EHMK 2013, modré z neba, platy učiteľov a sestričiek, zalietavanie štátneho špeciálu, ďialnica, guláš toho najvtipnejšieho na našej politickej scéne za posledné dva týždne...

Ústav pamäti národa sa po začiatku tretej dekády od pádu totality konečne zobudil spravodlivým hnevom, len otázkou je, čo k tomuto prebudeniu viedlo. Myslím si, že sa nikto nenaštve, ak poviem, že je trochu neskoro, či ? Zatiaľ, čo komunistický pohlavári či štbáci spokojne poberali nadštandardné dôchodky a popri tom sa zamestnali kde tu na zaujímavých postoch, tak disidentom ostala len tá diera do koláča a ich hrdosť. Opýtal by som sa teda, asi toto, koľko disidentov a štbákov sa nedožilo vášho spravodlivého hnevu ?  Ďalej je zábavné alebo skôr smutné sledovať výroky niektorých našich poslancov, keď tu poslanec za klub SMER, Dušan Jarjabek sa vyjadril, citujem: „Hovorili sme už o tom v poslaneckom klube. Ako jediný problém vnímam možnú retroaktivitu. Týka sa to ľudí, ktorí už nejaký dôchodok majú a v nejakom inom režime sa správali legitímne...", hovorím BINGO !  Teda stačí zmeniť režim a vaša vina vám je odpustená aj keď ste kde tu zničil život v minulom režime nejednej osobe.

 

Ale poďme ďalej, Jahnátek, jedno z najskloňovanejších mien v poslednej dobe, veď uznajte ak sa niekoho spýtate kto bol vo vláde za prvej či druhej Dzurindovej vlády, tak si okrem Dzurindu a možno ešte Mikloša na nikoho nespomeniete, no maniere našej novej elity budú ešte dosť dlho rezonovať v pamäti nejedného voliča. Jahnátek so svojim bojom proti reťazcom sa taktiež zapojil do boja proti nezamestnanosti, keď kde tu krstňa či potomok sa vyskytli na postoch na ministerstve. Tu by ale bolo treba  povedať, že je úplne jedno koho tam máme, pravý či ľavý, vždy po voľbách sa vyhodí vysoký manažment a do štátnych podnikov nastúpi nová vlna manažérov, problém sa volá jednoducho - politická elita. Ak by nebola zmena režimu, tak by som prisahal, že sa nám tu opäť usadila jedna štátnická trieda pohlavárov.

 

Ešte by som sa dostal ku EHMK 2013, je to pár dní, čo som videl správy, že sa mesto začína zbavovať majetku, pretože mesto má prázdnu pokladnicu. Toľko o novej kultúrnej mekke Slovenska, ešte sa ten rok ani neskončil a mesto už hľadá peniaze, potom sa nemôžeme diviť, že sa minister financií a premiér dušujú, že mestá zle hospodária. Ale veď čo sa diviť, keď si niektoré parky po rekončtrukcii pohoršili oproti stavu spred tej legendárnej revitalizácie, ktorá mala zmeniť tvár mesta v európsku metropolu 21. storočia.

 

Keď sme ešte pri tých Košiciach, niektorí si spomenú na modré z neba, teda Ficove modré z neba, prečo to spomínam ? No, objavila sa správa o odvolávaní kandidátky SMER-u na poste šéfa miestneho úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, len otázkou je pre čo také by ste mohli odvolať šéfa takého úradu. Keď šéfovanie na takých úradoch funguje prevažne sterilne( pričom o niektorých ani nevieme že existujú) celé obdobie medzi voľbami si pokojne pracujú, no a pri voľbách nastáva výmena na manažerských postoch, teda čo také sa stalo, že odvolávajú šéfa úradu po 16-tich mesiacoch?  Celé mi to nedáva zmysel, kedže šéfka na úrade ako ten vyššie spomínaný, vo svojej podstate nerobí nič až tak dôležité pre čo by sa malo odvolávať. Azda nekradla nezamestnanosť, či zamestnanosť alebo tuhy do pier či toner to tlačiarne, či nebodaj odmietla robiť čachre-machre so štatistikami zamestnanosti ? Veď pre štatistiku o nezamestnanosti by sa snáď neodvolávalo, iba ak by bol dôvod úplne iný, teda to spomínané modré z neba.

 

Ďalším vtipom sú platy sestričiek a učiteľov, teda začnem od učiteľov...

Milí učitelia, vaša práca je určite veľmi záslužná a dôležitá, peniaze vám sľúbené sú určite taktiež zaslúžené, no teraz sa na tieto sľuby pozrite inou optikou, štát má na budúci rok ešte stále fugu v rozpočte o hodnote 500 mil, vláda chce na náš teda aj váš účet prebrať stratovú SPP s ďalšími 500 mil do budúcnosti a ešte chce vyvlastniť zdravotné poisťovne v hodnotách 500-700 mil, teda nehovoriac o tom, že tento štát ešte ani raz nedokázal bačovať s vyváženým rozpočtom, tak tu máme do ďalších 2 rokov mínus v hodnote 1,5 - 1,7 miliardy. No a teda moja otázka k vám je, kde presne a z akej rezervy, naberie štát financie na vaše zvýšenie platov ?

Milé sestričky, vaša práca je taktiež záslužná, nepochybne, no urobili ste na začiatku hneď dve chyby, tou prvou bolo, že ste mali ísť do štrajku spolu s lekármi, tou druhou je že ste sa chceli dohodnúť. Viete čo ste mali spraviť ? Mali ste ísť do ulíc a dať si tak 2 až 3 týždňovú dovolenku v podobe ostrých štrajkov pred parlamentom, miesto toho milého tónu čo ste predviedli. Vaše platy sú vtip, nie pre mňa a ani vás, ale politikov ktorým ste naleteli na lep. Myslíte si, že tejto či inej vláde záležalo na vašich platoch? Nie, no a viete prečo ? Lebo ste ukázali slabosť, ukázali ste zmierlivý tón, čo politikom len nahralo do karát.

 

Zalietavanie štátneho špeciálu, pár tisíc von oknom, veď čo, ministerstvá si sťažujú, že kde tu nemajú na platy zamestnancov, ale na hlúposti ako je VIP výlet... pardon pracovnú cestu pre 4 poslankyne, z ktorej si ani len tieto poslankyne nepamätajú s kým sa rozprávali a o čom, tak na takúto cestu by som im radšej dal štátnu limuzínu alebo lístky na vlak, ktoré by boli oveľa lacnejší špás, než toto panské huncútstvo.

 

No a posledný vtip je oznámenie o stave stavby našej diaľnice Košice - Bratislava, teda tej čo mala byť už dávno postavená podľa prvej Ficovej vlády ešte v roku 2010... nový dátum sa odhaduje na roky 2020-22, teda pri takom tempe mi ostáva len dúfať, z pohľadu 22- ročného jedinca, že sa dožijú tejto diaľnice aspoň moje vnúčatá, teda ak nejaké budem mať...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?