Augiášov chliev a lepšie zajtrajšky...

Autor: Tibor Nemčok | 28.6.2014 o 19:15 | (upravené 28.6.2014 o 22:25) Karma článku: 9,36 | Prečítané:  1290x

Teda poviem vám, nič za posledný rok vo mne nedokázalo vyvolať nutkanie napísať ďalší blog, ako pach krvi v podobe udalostí z posledných týždňov, no alfou a omegou pre toto celé sa stal Ficov prejav, to nakoplo tvorivú múzu...

V prvej kapitole by som čo to povedal o povolebnom hnutí scientológov v strane SMER, je to úsmevné ako veľmi sa stála táto karta neaktuálnou, po tom, čo predseda nedostal svoju hračku z kinderka. Ale ako inak to len opätovne potvrdzuje jeho skutočný úmysel, no to jeho elektorátu aj tak nedôjde, teda určitej časti, lebo im to dôjsť ani nemôže, kedže čo povie vodca je sväté a čo média to je tfuj.

 

V súvislosti s novým prezidentom by som ešte nechcel vytvárať žiadne závery, kedže je vo funkcii ešte príliš krátko, no na druhej strane čo to, by sa patrilo povedať o Ičovi, ktorý ako inak nesklamal a aj vo svojom poslednom prejave na pôde NRSR dokázal skomoliť dostatok textu, aby mne a určite nie jedinému, prinášal úsmev na dlhé obdobie, veď uznajte, má dar rozosmiať.

 

Po voľbách sa nám opätovne vynorila nová kauza či kauzička, v podobe Matovičovej inkvizície na Prochádzku, aj keď je otázne či sa jedná o celú pravdu, respektíve nech je Prochádzka aký chce, Matovič sa vykreslil a vykresľuje za klauna už dobrú dobu, takže by som sa vôbec nedivil, ak by podpultový predaj navrhol Matovič a potom vytvoril nejakú účelovú nahrávku aby očiernil niekoho kto evidentne naberá na sile na rozdiel od Matovičovho klubu obyčajne-neobyčajných. Myslíte si, že v podstate začínajúci politik, ktorý finančne vybrakoval úspory a odišiel z parlamentu, by len tak riskoval pri svojej prezidentskej kampani svoju profesnú ako aj politickú kariéru pre pár šupov na lacnejší papier ?

 

Za vtipnú a úplne nepodstatnú považujem aj novelu ústavy, kedže jeden z mojich profesorov teraz môže začať prepisovať učebnicu ústavného práva ktorú kompletizoval, pre vetu o manželstve. No čo lepšie spraviť, než novelizovať ústavu pred skúškovým, ďakujem KDH. Uznajte, rožky lacnejšie nebudú, týrané deti zázračne neprestanú byť týrané, ani manželstvá sa neprestanú rozpadávať vďaka tejto vete, ale hlavne že máme úspech na strane KDH, aj keď mi nikto ešte nevysvetlil gro celého úspechu.

 

No najpodstatnejším je vôbec impulz, pre ktorý som tento blog napísal. Ako inak Fico dokázal pomenovať celkom presne body, čo spôsobili neúspechy strany, ležia v neschopnosti sebareflexie ako aj odtrhnutí od reality ľudí čo ich pretlačili vždy do NRSR. Čerešňou na torte je, že zatiaľ čo predseda stihol vyhrešiť pod čiernu zem celú stranu za neschopnosť, vo svojej osobe ako inak nevidel žiadny problém, ani trochu vám to neprišlo ironické ...

Nuž ale k veci, dôvodu prečo som tento blog vôbec začal, Ficov prejav v štýle „nikto vám nedokáže splniť čo ja sľúbiť“, pripomínal miestami až komunistické výročné správy o úspešnosti zberu slepačích vajec. Tak rúžovú budúcnosť ako vykreslil alebo vyveštil predseda by nedokázal ani ten najváčší optimista, mal som na chvíľu pocit, že sme sa ocitli vo Švajčiarsku a nie v slovenskej realite. Podstatou celého ideme vytvoriť minimálnu hranicu dôchodku, zvyšovať minimálne mzdy, ako aj študentom zadarmo vlaky, je len to, že SMER začína zdesene pociťovať absenciu svojho elektorátu vo voľbách ako aj nové subjekty na politickej scéne.  Za najlepší hlod aj tak považujem tvrdenia o privatizácii, ak ma pamäť neklame, tak sa odpredal podiel v Telekome, aby sa vláda mohla hrať na granta, nehovoriac o tom, že v SPP sme de facto získali dlh a stratovú obchodnú spoločnosť, heh – stratová a obchodná navyše, to znie ako dobrý ekonomický oxymoron. V istej časti sa predseda zmienil o tom, že niektoré opatrenia by chceli realizovať v priebehu roku, respektíve tie posledné by mali nastúpiť až v budúcom lete, vôbec by som sa nedivil ak by sa jednalo o tie ako dvíhanie miezd, či dôchodkov, aby tak mobilizoval elektorát do nadchádzajúcich volieb. Koniec tohto vtipu pravdepodobne tkvie v nedávnom stretnutí premiérov vo Francúzsku, kde si Fico dupotal o viac z príspevkov, pravdepodobne mu aj niečo odklepli, inak by sa tu na nás teraz tak neškeril a nehovoril o svojom budovateľskom sne za svetlé zajtrajšky...

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?