Práva jedného končia tam, kde začína viera druhého...

Autor: Tibor Nemčok | 10.1.2015 o 2:46 | (upravené 10.1.2015 o 3:53) Karma článku: 8,99 | Prečítané:  1580x

Aj takto cynicky by sa dala zhodnotiť argumentácia Aliancie za rodinu, ktorá tak úporne bojuje proti skazenej dekadencii západu. Lenže tento blog nie je o tom aby zhadzoval Alianciu, nie úmyselne, totiž Aliancia sa dokázala a dokáže zhodiť aj sama bez niekoho pomoci.

Cynizmus Aliancie nespočíva v ich snahe ochrániť manželstvo a rodinu, ale v spôsobe akým doposiaľ argumentovali. Môj zámer bol sledovať diskusiu a prikloniť sa k strane, ktorá prinesie lepšie argumenty, problémom bolo, že Aliancia vyťahovala polopravdy až klamstvá a demagógiu najvyššieho kalibru.

Aby som bol jasný, tento blog Vás nemá presvedčiť o pravde druhej strany, ani Vás nemá prečo a ako uraziť. Tento blog je venovaný Vám, áno Vám čo sa zúčastnite referenda a podporíte Alianciu svojím hlasom. Tento blog má spochybniť autority, ktoré ste si vybrali či nevybrali za svojich zástupcov, Vaše autority ku ktorým sa hlásite, ktoré zastupujú Vaše záujmy a aj vo Vašom mene klamú, len aby potvrdili svoj zámer.

Sám by som sa do blogu opisujúceho bludnú argumentáciu ani nepustil, lenže čo mi fakt nedalo, bola citácia pána Chromíka, ktorý sa odvolával na časopic The Economist, pričom dokázateľne klamal, ba čo je ešte zábavnejšie je, že 6 januára sa práve Aliancia za rodinu vyjadrovala k tomuto článku na svojej FB stránke, ako k podfarbenej antikampani.

 

Zástupcovia Aliancie za rodinu nejdú do diskusie s úmyslom diskutovať, ale diktovať, nejdú vypočuť si ale prednášať, no a v poslednom rade neprichádzajú len s faktami, ale hlavne s polopravdami, klamstvami a tvrdým cynizmom. Sledoval som obe z diskusií ktoré prebehli pod záštitou  Štefana Hríba,  mal som možnosť nazrieť na argumenty oboch strán, respektíve až troch strán, keďže si Aliancia povedala, že spraví nepriateľa aj z právnikov s iným právnym názorom, než je písmo sväté. Myslíte si že som až prehnane cynický, ale kdeže, cynizmus je až to čo tvrdí a čím háji svoje hodnoty Aliancia.

 

Nechcem sa vraciať k prvej debate s právnikmi, keďže tá mala prebehnúť úplne inak, na odbornej úrovni, časť publika, pravdepodobne aj celé publikum, si tam nanosila Aliancia. Toto publikum nerozumie právnym úpravám a nechápe súvislosti v akých operovali pani Dubovcová a Berdisová, no a Lipšic tam snáď prišiel iba aby chytal nejaké tie politické body. Chcel by som však poukázať, na reláciu Pod Lampou, kde sa stretli zástupcovia oboch strán, no a chcel by som sa venovať niektorým z argumentov na ktorých stavia Aliancia svoje referendum.

Alfou a omegou, kde sa Aliancia sama zhodila je, že 10 božích, sú verejne známe, je to určitý morálny kompas pre veriacich no a Aliancia sa dosť často stotožňuje s veriacimi, vlastne je celkom normálne predpokladať, že Aliancia = veriaci, tu sa ale treba pozastaviť pri tom slávnom čísle 9 - Nebudeš krivo svedčiť proti svojmu blížnemu.

 

Aliancia si referendum a hlavne demokraciu vykladá ako diktát väčšiny. Ignoruje platné právne úpravy ako aj teóriu a rozširuje populizmus najvyššieho kalibru, keď tvrdí, že väčšina by mala mať právo rozhodovať bez ohľadu na menšinu, aj keď to výslovne samozrejme nepovedali. Lenže demokraciu je už z definície vláda ľudu, pre ľud a ľudom, vláda väčšiny s limitovaná právami a slobodami menšiny a jednotlivca, ak by sme prijali Chromíkov výklad, tak nacisti v Nemecku pred a počas vojny boli najdemokratickejší spolok.

Tu sa ale treba pozrieť na ďalšie tvrdenie, no a to o tom, že kedže homosexuáli tieto práva ani nemajú, tak ani o nič neprichádzajú. Tu sa ukazuje skrytá homofóbia, akú Aliancia síce neprizná, no je tam. Ak by sme sa radili touto logikou, tak by dnes nemali práva Afričania, vrátili by sme sa do čias otroctva – nevoľníctva, ženy by stále tak akurát tak varili, prali a starali sa o deti, win/win pre Chromíka, priam mentálny stredovek.

Samozrejme padol aj ďalší argument o pôrodnosti nezletilých v súvislosti s sexuálnou výchovou, lenže tento bod bol opäť vytrhnutý z kontextu a následne negovaný protistranou, a to robí tento argument opäť minimálne nerozhodným, ak veľmi prižmúrim oči. Ďalším z kvanta zavádzania, bolo tvrdenie o sexuálnej výchove, na ktorej sa vyučovali sexuálne praktiky, táto informácia bola oznámená anonymom a škola tieto obvinenie vyvrátila. Tu však samozrejme Aliancia nepovie, že argument na ktorom stavia jednu z otázok referenda je blud.

 

Takým posledným bodom bolo tvrdenie o povolení adopcie homosexuálom ako aj povolenie registrovaného partnerstva, ako o útoku na tradičnú rodinu. Tu opätovne nikto nejde prepísať prírodu tu nikto netvrdí, že rodinu budú od teraz tvoriť iba homosexuálne páry s adoptovanými deťmi, alebo že iba homosexuáli budú mať právo na biologických potomkov, tu sa len jedná o snahu rozšíriť tento právny vzťah na novú skupinu osôb. Mali by rovnaké práva a povinnosti pri procese adopcie ako heterosexuálne páry, tu nejde o nadradenie, ale o zrovnoprávnenie.

Ako aj v druhom tvrdení o manželstve, resp. registrovanom partnerstve. Tu autor opätovne vytvoril skvelé Sci-fi o strate chlapského slova a o hrozbe narušenie manželstva heterosexuálov, povolením tohto vzťahu aj pre homosexuálne páry. Logickú linku, ktorá by mala spôsobiť však rozpad heterosexuálneho manželstva, medzi pármi odlišnej a rovnakej sexuálnej orientácie však Chromík zlyhal prezradiť, pokúsil sa o nejaký argument s sociálnym systémom, ale ten bol úplne mimo zorného poľa pravdepodobne akéhokoľvek uvažujúceho jedinca. Hrušky a jablká Chromík, hrušky a jablká...

 

No totálne absurdným bolo akési vyvrcholenie, alebo označenie problému pre ktoré vzniká toto referendum o rodine, zástupcovia Aliancie hovorili o nejakom spoločenskom úpadku heterosexuálneho manželstva, morálnom úpadku, ktorý treba riešiť, no nie zameraním sa na heterosexuálne páry, ale zákazom zväzku homosexuálnym párom. To je ako riešiť hlad preháňadlom.

Ak je najlepším s čím prichádza Aliancia, klamstvo a populizmus, tá ochrankyňa hodnôt, rodiny a detí, tak sa pýtam, o akú morálku sa to opiera, keď nemá problém bezohľadne rozširovať jeden väčší nezmysel než druhý.

 

Záverom by som Vás poprosil, áno Vás, čo si pravdepodobne myslíte, že klamem, choďte si pozrieť tieto diskusie. Skúste sa trošku odosobniť, s nadhľadom načúvajte, čo Vaši zástupcovia využívajú ako argumentáciu, posúďte či ich argumenty sú pravdivé – logické - faktické a ak vytvorím pochybnosť aspoň u jedného z Vás, aspoň jeden z Vás sa opýta či na tom predsa len niečo nie je, tak tento blog aj mal zmysel...

 

BTW: Nechcem byť veštec, ale pravdepodobným scenárom je, že Chromík a Aliancia, sa po referende pokúsia aj o vstup do politiky, či už pod vlastnou agendou a stranou alebo vstupom do niektorej z už aktívnych strán...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?