Chromíkovo modré z neba...

Autor: Tibor Nemčok | 8.2.2015 o 3:59 | (upravené 9.2.2015 o 13:34) Karma článku: 12,67 | Prečítané:  16805x

No už to máme za sebou, ako sa aj predpokladalo,  referendum nedosiahlo kvórum, len to, že nedosiahne ani odhady v prieskumoch, to veru neodhadovali ani zástupcovia AzR, áno samozrejme, to by nebolo mňa aby som si nekopol... 

Zástupcovia AzR, si ešte počas večera mohli kde-tu pred médiom užiť svojich snáď už posledných pár minút slávy, to by však nebolo to Chromíkové pravé orechové,  aby sme kde-tu nenatrafili na perly. Za úplne legendárnu a elementárnu, by som považoval Chromíkovu kontempláciu nad krásou, ala splnil som si sen, ala dobrodružstvo. Ono, len neviem, či by nebolo ľahšie spraviť si jeden prieskum na vlastné náklady, alebo napísať keď tak už tomu Vilovi a poprosiť ho o to modré, než zaťažovať spoločnosť a rozpočet štátu úplnou zbytočnosťou.

 

Pokračoval by som opätovne ďalšou skvelou porciou humoru jednotlivých zástupcov AzR, napríklad formou vyjadrenia o mandáte od občanov. Tu som nepochopil, či sme to mali referendum alebo voľby, ja si pamätám, že referendum. Váš ako ste to nazvali “mandát”, má tie isté vstupy a výstupy ako iné občianske združenia a teda tvrdenie o akejsi vyššej legitimite, sú úplne scestné, ba čo viac, z toho čo ste povedali je zrejmé, že chcete strkať nos tam kde občianske združenie nemá zďaleka až také páky, to ste rovno mohli založiť politickú stranu a nemútiť tu vody s referendom.

 

V neposlednom rade sa však treba zamerať na Chromíkové záverečné vyjadrenie pred médiami, táto legendárna veta by sa mala zapísať do análov, “prihliada sa na názor iba tých čo prišli”, no gratulujem totalita založená referendne, mohla by mať aj taký krásny názov referendová totalita alebo totalitárne referendum. Ale teraz fakt seriózne, väčšina Slovákov má na háku nejaké umelé problémy  Aliancie za rodinu, mali šancu sa vyjadriť a vyjadrili sa svojou neúčasťou. Či sa to organizátorom páči, alebo nie, to je presne jeden z dôvodov prečo máme tak vysoké kvórum pri referende, ergo spoločnosť sama určí čo je podstatné. Garantujem Vám, že ak by ste strčili do miestností 100 ľudí, rôznej sexuálnej a politickej orientácie a vierovyznania, tak by ste dostali relatívne podobné odpovede na to, či treba rodinu chrániť. Na otázku akým spôsobom ju však chrániť, by ste dostali úplne iné odpovede, a na účasti na referende je to zrejmé, že ochrana rodiny ide podľa spoločnosti cez iné mechanizmy, než zákazmi namierenými voči homosexuálom. 

 

Samozrejme, že Chromík a ostaní zástupcovia AzR, nepríjmu interpretáciu o výsledku referenda ako o ich prehre, a pre mňa a mnohých iných to nie je zďaleka o interpretácii, ale o jednoduchej holej pravde - game over. AzR sa bude obšmietať okolo formulácii, slovíčiek a výrazov, ako kapitán na potápajúcej sa lodi, snažiaci sa polepiť trup lepiacou páskou, no a záverom bude, že sa pravdepodobne pasujú za akýchsi posledných držiteľov tradície čo majú právo, ba povinnosť rýpať ten svoj nos do politiky, ale z postavenia občianskeho združenia, čo je ale fest dobré narúšanie demokratických princípov.

 

 

Ale aby sme AzR nekrivdili až tak veľmi, musíme povedať aj čo sa jej úspešne podarilo, top 10:

1. prakticky dostať stopku od celého mediálneho spektra, ale aj tak naďalej byť číslo 1 témou posledného pol roka.

2. stále sa sťažovať na cenzúru, aj napriek bodu číslo jedna.

3. prísť s akýmkoľvek bludom do diskusie a ešte sa tváriť seriózne.

4. polarizovať spoločnosť, na dekadentných liberálov a stredovekých katolíkov.

5. my favourite one = reklama o hipsteroch čo adoptujú dieťa.

6. pometené pokusy definovať rodinu a rodičov, ergo ak adoptujete dieťa - nie ste jeho rodičia, lebo ste ho nesplodili, vysvetli toto adoptovanému dieťaťu, že ťa nemá volať mama či otec, lebo Chromík tak povedal.

7. vytvoriť otázky referenda, ktoré na realite nič nezmenia. kedže tento stav je už teraz platný.

8. Minúť 6,3 milióna eur.

9. o áno a ešte aby som nezabudol “ochrana rodiny”

10. Prakticky pootvoriť dvere tej zlej homoloby, ktorá sa teraz môže hájiť aj nízkou účasťou na referende, pri snahe presadzovať svoje požiadavky k legislatíve do budúcna. Navyše politici, teda tí ktorí boli neutrálni, tak vďaka referendu dostali relatívne slušný prieskum o polarizácii spoločnosti voči otázkam tejto menšiny a teda sa nemusia až tak obávať sankcie zo straty voliča.  

 

P.S: pravdepodobne na túto tému ešte pribudne nejaký ten článok po zajtrajších diskusiách... 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?