Ej pána, krátka rekapitulácia toho najlepšieho z politiky...

Autor: Tibor Nemčok | 22.2.2015 o 14:14 | (upravené 22.2.2015 o 14:27) Karma článku: 6,14 | Prečítané:  915x

Dnes som si tak listoval po tých internetoch a kde tu som natrafil na kde-aký dobrý vtip, veď posúďte sami... 

Ako som dúfal sa nestalo, no a ako som veštil sa pomaly ale isto realizuje, AzR po neúspešnom referende už začala s napádaním stratégie pre ľudské práva. Osobne som dúfal ako už viete, že AzR skončí so sebazviditeľňovaním na vlastnej facebookovej stránke, webe a kde tu v katolíckych médiach. No čo, budeme tu ešte nejakú tú dobu mať križiacku výpravu mladých spasiteľov slovenskej morálky.

Nechceným efektom referenda, je už niekoľko záujemcov o ďalšie referendá, akoby sme teraz objavili tento inštitút a poďme sa každý zviditeľniť, utekajme - pokiaľ dávajú! Ba aj sám premiér sa nechal počuť, že aj on by chcel referendum pri pôžičke Grécku, tu sa ale treba opýtať, prečo to referendum nepožadoval počas minulej vlády, samozrejme by to nevyhovovalo no a populizmus bol tak na mieste. Ale aby som Ficovi nekrivdil, za pádu minulej vlády to bola solidarita k Grécku, no a dnes to je opäť solidarita ale k vlastným občanom, on je solidárny kedy to vyhovuje. Moja malá dušička, však tiež pokukuje po jednom referende, veď nemôžem vychádzať z mainstreamu, malo by to byť referendum za zrušenie referenda, jednoducho povedané, nezaslúžime si ho...

 

Ďalším fakt skvelým šplechom je oslava výročia KDH, kde si vedenie hovelo o tom ako KDH pri-nášalo/-náša/bude -nášať riešenia a že ide o silnú politickú stranu a tak podobne... No ak by som im mal dať Oskara, Nobelovku alebo akúkoľvek cenu, ak aj bobríka odvahy, minimálne by si ju zaslúžili za vynájdenie a úspešné praktizovanie politického perpetuum mobile, keďže je to strana čo zhruba minimálne 10 rokov už nič kvalitné a ani prevratné nepriniesla, no ale aj napriek tomu si drží svoju percentuálnu hranicu.  Je fakt umenie ako táto strana žijúca z dvoch zdrojov a to z výfukových plynov svojej zašlej slávy z časov mečiarizmu a tiež kresťanských hodnôt, stále dokáže držať svoje percentá, no a sem-tam až v popredí pravice. Len tu je otázne či sa dostávaju do popredia pre neustálu atomizáciu pravice, alebo pre konštantné znižovanie sa účasti na voľbách, ale atribútom pre ich voličov je tu asi to klasické, kto nič nerobí ani nič nepokazí.

 

Posúvame sa do ďalšieho kola cynizmu, pochopíte prečo je stále v poslednej dobe pozívaný do debát Danko z SNS? No ja nie, mňa až fascinuje, alebo vlastne ani nefascinuje ale zabáva, ako sa niekto dokáže tak veľmi priživovať na tzv. prvom občianskom referende a občianskom združení AzR. Hlavné, čo ma však udivuje je, ako stále dôjde do debaty, povie niečo čo všetci vedia alebo si to prinajmenšom myslia a aj napriek tomu sa tvári, ako keby nám plebsu doniesol oheň alebo koleso. Danko by si tiež zaslúžil ako jeden z mnohých politikov minimálne ten Hviezdoslavov Kubín, lebo také slohy, to len tak človek nevymyslí, inak povedané, povedať tak veľa a aj tak nič. Jeho predchodca z vedenia mal výhodu aspoň v tom, že populizmus robil ľudácky, no a tak sa netrebalo príliš pozastavovať nad tým prečo je vôbec v diskusnej relácii, keď mal svoju líniu jasnú a hovoril k veci, keď tu pri Dankovi sa často ocitáme až za hranicami nášho štátu, lebo v Rakúsku to tak je...

 

Posledným odstavcom by som sa povenoval politickým supom, máme ich naľavo aj napravo, objavia sa kde tu, kedykoľvek sa vynorí  nová kauza, no a hneď je šou v televízii. Vždy spravia silné výstupy, aj silné reči, no a v neposlednom rade sa silne zalesknú na našich obrazovkách. Mňa by oveľa viac potešilo, ak by sme sa politickému priživovaniu sa na mrcinách preorientovali na politické riešenie a teda, prechádzaniu tvorenia mrcín, ale to by bola utópia.

 

Ešte pred úplným záverom by som poslal pozdrav euro-poslancovi Štefancovi, ktorý finálne povedal svoje goodbye SDKÚ, no a dnes je tam Frešo už fakt sám, môže založiť aj kult osobnosti, vodca = člen = strana.

 

Tož ďakujem za vašu chvíľku, ktorú ste venovali až obetovali čítaniu tohoto výplachu a vstriec k svetlejším zajtrajškom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Za projekt opravy, ktorý sa nikdy nevyužil, ministerstvo zaplatilo takmer 175-tisíc eur.

KOMENTÁRE

Kaliňák je Ficov Lexa

Minister vnútra vyrástol na symbol zrastenia politickej a ekonomickej moci.

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o amnestiách má Ústavný súd posledné dni.


Už ste čítali?