Keď Fico seje, ale iní žali...

Autor: Tibor Nemčok | 8.3.2018 o 21:53 | (upravené 9.3.2018 o 2:44) Karma článku: 5,52 | Prečítané:  1684x

Dlho som nič na tomto blogu nenapísal, jednak som nemal čas, ale ani chuť, hlavne pri pohľade na našu zdevastovanú a morálne upadnutú, reakčnú politickú scénu. Čo ma však udivuje, že to tu už niekto neodpálil...

Táto moja apatia sa však zmenila s vraždou toho mladého chalana, jeho priateľky, prv som mal chuť napísať cynický výlev, lebo cynizmus vo mne vrie rovnako ako prúdi krv, no taký článok by hlavne neprispel k pamiatke zosnulých.

 

Pomyselná vyššia spravodlivosť je bohužiaľ slepá, nehovorím o spravodlivosti ako o koncepte, účele práva, ale iba ako o určitej spoločenskej skutočnosti. Je slepá, lebo inak by Ján a jeho priateľka Martina nežali nespravodlivosť a zlo, ktoré seju iní. On len robil to čo vedel, robil to najlepšie ako to vedel, no aj napriek tomu bol potrestaný, no nebol potrestaný len Ficovou a koaličnou rétorikou, či talianksou mafiou, ale touto krajinou samou, síce neúmyselne, no potrestaný aj tak.

 

Po páde Mečiara a jeho vlády zla, sme sa domnievali, že Slovensko môže byť už len na lepšej ceste. Napokon, vstúpili se do EÚ a NATO, prijali Euro, zlepšili životnú úroveň. Opak, je však pravdou. Len veľmi kráto sme si pamätali príručky, aké nám poskytli 90-te roky, to barbarstvo, primitivizmus a krutosť. No a veľmi jednoducho sme si ich opäť zvolili do najvyšších miest, no a nie raz, ale opakovane. Odmeňujeme sľuby o istotách a reči o sociálnom dialógu, popri pohŕdaní štátom práva, demokracie, médii, menšín či utečencov. Odmeňujeme pokrytectvo, nepriateľstvo a svojvôľu. Odmeňujeme nielen v deň volieb, ale aj svojou apatiou voči nespravodlivosti a chrapúnstvu. Odmeňujeme kultiváciu hrubosti, populizmu a demagógie, miesto toho aby sme ju trestali. Odmeňujeme, odmeňujeme a odmeňujeme, ako keby sme aj mali z čoho.

 

Útok na média, akými sú politikmi klasické slovné prestrelky s novinármi, odmietanie odpovedať na ich otázky, či vyhýbanie sa médiam, je nielen pohŕdaním demokracie, ale aj pohŕdaním politickej kultúry a hlavne pohŕdaním ústavného zriadenia, keďže novinárčina patrí pod slobodu prejavu. Tvorí tak jeden zo stupňov kontroly v štáte, ale je aj jeden z najpodstatnejších merateľov slobody jednotlivca v demokratickom prostredí. Bez existencie tejto slobody, nemôžeme hovoriť ani o existencii demokracie ako takej. No a keď pristúpime na rôzne hry politikov a iných osôb verejného života, pristupujúc na stranu primitivizmu, demagógie a populizmu, sami sebe tak kopeme cestu k neslobode, zlobe a hrubosti. Sami sa tak pripravujeme o kus slobody, práve dozvedieť sa či povedať si to svoje o tom čo sa deje v tomto štáte dánksom.

 

Vražda Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej je žatvou, je to žatvou buriny akou je zloba, ktorú náš premiér a jeho strana, jeho koalície, tak dlho a úpenlivo siali a ďalej spokojne sejú. Je to výsledkom povýšenia hodnôt sebectva a primitivizmu, nad hodnoty elementárnej slušnosti a dobra, nad morálku samú. No koncom dňa sme, kde sme. Vláda Fica je na spadnutie, premiér len ďalej hrá svoje stupídne hry, koalícia mu v tomto prakticky poslušne asistuje. No a naša opozícia, tak tá pre zmenu búcha na bubon, cítiac politický kapitál a tú sladkú možnosť ujať sa novej vlády.  Neviem z čoho mi je viac zle, z nášho premiéra, ktorý nepozná mieru, alebo z kvanta tlačoviek našej opozície, ktorá vo vode cíti krv, surfujúc tak na krvi zosnulých.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Z budovy SIS budú sociálne byty pre úradníkov, obec neuspela

Tajná služba sa zbavila prvej budovy, ktorá sa dala odhaliť cez internet. Ministerstvo vnútra tam chcel byty pre zamestnancov v ťažkej životnej situácii.

DOMOV

Dobré ráno: Ráno sa zobudíte a máte zarobené, nemusíte pohnuť prstom

Stačilo by 200 eur, aby sme boli šťastní?

KOMENTÁRE

Chorobopis slobody tlače: Bola to srdcová príhoda

Kontrolovať mocných môžu len autenticky slobodné médiá.


Už ste čítali?