Soros náš každodenný...

Autor: Tibor Nemčok | 11.3.2018 o 13:19 | Karma článku: 3,96 | Prečítané:  1363x

Už som si zvykol, že Sorosa vyťahujú kde-kto, od fašistov po populistov, ktorí sa snažia zvaľovať všetko zlo vo svete na jedného boháča, no aby to už začala vyťahovať aj naša opozícia, to je nová dimenzia...

Soros, Soros everywhere...

Že, Sorosa vyťahuje SMER, je taká klasika, veď Orbán a Fico majú veľa spoločného, minimálne ten populizmus a trochu autokratických chúťok. No, aby ho začala vyťahovať už aj Remišová, tak to je vrchol, ba čo viac, do mixu ešte prihodila strašenie utečencami. Zaujímalo by ma, ako naša politická elita ešte dokáže pokojne spávať. Nielen, že sme sa nedozvedeli nič podstatné, ale rovnako sme sa nedožili ani civilizovanej diskusie, čo len hovorí o kríze našej politiky a na to nadväzujúco, aj našej štátnosti. Okrem toho sme sa ku koncu dozvedeli, ako Remišová obdivuje prostety slovákov, ako obdivuje túto snahu, a ako fujky-fuj je premiér s konšpirovaním, len ono jej pamäť neslúži dobre, lebo len 20 minút dozadu to ona rovnako konšpirovala o tom istom filantropovi a SMER-e. Neurážajte, neurážajte tento národ, nie sme až tak blbí, a koniec koncov si to nezaslúži ani pamiatka zosnulých. To, čo spravila Remišová, nie je individuálny lapsus v úsudku, ale len všeobecný symptóm problémov slovenskej politiky. Ideová vyprahnutosť, prázdnota je nahrádzaná miesto skutočných riešení a myšlienok, iba trápnym populizmom a demagógiou. S hodnotami dobra a ctihodnými myšlienkami sa tu v tejto krajine narába iba s ako prezervatívmi, po použití vyhodiť.  

 

Opovrhovanie novinámi - redaktormi, niekto ?

Obdivujem ľudí ako Strižinec, lebo počúvať tieto bludy na periodickej báze, musí byť záťaž na psychiku. Na druhej strane sa mu ani nedivím, že chce skončiť, lebo dať si pred celým Slovenskom hru s Pellegrinim o tom, či sa dopracoval k svojej práci poctivým spôsobom je rovnako trápne. Pre reláciu RTVS by som doporučil zaviesť tlačidlá na odmlčanie hosťovských mikrofónov, jednoducho umlčať politika v momente, keď začne odbiehať od témy. Potom by sme mali ale problém v tom, že by „O 5 minút 12“ by museli premenovať na „HODINU TICHA“.

 

Koniec dobrý, všetko dobré. Tak určite !

Na záver asi len toľko, za predpokladu, že by sme zajtra zvolili novú vládu, tvorenú našou opozíciou, nič sa nezmení súdruhovia. Politická nekultúra, arogancia a hrubosť zostanú, no a skôr či neskôr budeme tam kde sme teraz, no v r...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf UNB: Medirex v univerzitnej nemocnici skončí

Chcem, aby zdravotníci boli konfrontovaní s pohľadom iných na ich prácu,vraví šéf Univerzitnej nemocnice Bratislava JURAJ KOVÁCS.

DOMOV

Na Slovensku sú desiatky kryptofariem, ťažil aj Glváč

Hoci ministerstvo financií vydalo usmernenie, podnikateľom to nestačí.

ŠPECIÁLNE DOBRÉ RÁNO

Špeciálne Dobré ráno: Kto na Slovensku kradne európske peniaze

Z diskusie Za slušné eurofondy.


Už ste čítali?