Mentálni giganti, jeden za druhým...

Autor: Tibor Nemčok | 10.9.2018 o 16:03 | (upravené 13.9.2018 o 1:01) Karma článku: 10,26 | Prečítané:  10049x

Ak ste si pozreli nedeľnú reláciu O 5 minút 12, a mali deja vú z 90 rokov, keď Mečiarovi a HZDS hrali moderátorské hviedzdy iba zátišie, tak nie, nesnívalo sa Vám občania, ozaj sme sa vrátili v čase.

Nový moderátor relácie O 5 minút 12 pôsobí ako taký hovoriaci bytový doplnok, alebo staršia verzia predsedu NR SR Danka, je to taký „nekonfliktný typ“ čo jemne blahoslaví vládnu koalíciu, kým mierne krotí až jasne sabotuje opozíciu, no a vo výsledku ponechá či už očividnú hlúposť, úmyselnosť alebo zákernosť koaličných politikov len tak bez povšimnutia. Priam vyvrcholenie som dosiahol pri relácii v momente, keď moderátor v reakcii na poslanca Blahu hovoril o súzvuku v národnej rade, to bolo, ako počuť v pozadí našepkávajúceho Danka. Tento stav, strata jedinej normálnej celoplošnej politickej relácie, v prospech kómatického a sterilného pacienta, to je len  symptóm chabej úrovne slovenského politického diskurzu. Tu už naproti tomu aj taký Bielik z TA3 svojho času, v retrospektíve začína pôsobiť ako seriózny moderátor politickej relácie.

 

Začalo sa to všetko bláhovým – Blahovým spomínaním na holocaust, o tom ako neľudské to bolo, tak sociálny to demokrat, len škoda, že sa v tomto našom sociálnom demokratovi podkarpatského, sovietskeho typu, sa neprebudila rovnaká ľudskosť v okamihu keď jeho vlastný predseda prepadal k nacionalisticko až náboženskému ošiaľu z tej masy utečencov blížiacej sa k našim hraniciam. Práve naopak, ešte sa pridal a kopol si aj sám, keď utečenom tak vďačne odkázal, že sa majú pakovať na západ. Ale to je už žiaľ údel nášho sociálneho demokrata, sovietskeho autokrata, populistu ekonomicko-sociálneho, vidí na hodnoty len do tej diaľky, pokiaľ to jemu a jeho strane prinesie volebné preferencie. Táto spomienka na holocaust je o to cynickejšou z Blahovej strany, keďže rovnako ako jeho predseda tak aj on, omieľajú konšpiračné bludy o Sorošovi, tie konšpiračné bludy, ktoré tak obľubujú omieľať rovnako aj krajne pravicoví extrémisti. Ale napokon to historicky ani nevybočuje z normálu ľavicového extrémizmu, keďže aj v tom starom dobrom ZSSR tiež nemali radi židov, no a keď ste bol ešte nebodaj jedným a navyše majetným, tak to ste boli verejným nepriateľom číslo 1. 

Verte priatelia, že ak by bol 68´, tak náš ctený poslanec Blaha by možno aj toho Biľaka pri podpisovaní pozývacieho listu predbehol. Napokon, je to náš poslanec Blaha, čo takmer na dennej báze priam nábožensky blahoslaví režim, ktorý priniesol v 20-tom storočí milióny ľudských obetí, ale vlastne hej, hlavne, že každý mal rožok do huby, čo už potom, že niekto bol perzekuovaný za názor, alebo čo už o tom, že fungoval systém kolektívnej viny a podobné komunistické výdobytky. BTW: na vyhladenie toľkých miliónov, nepotreboval komunisitický režim ani vojnu tak ako fašizmus, stačila bezbrehá sloboda režimu povýšiť svoju perverznú ideológiu nad hodnotu ľudského života, ale to len tak medzi nami, just sayin. Až sa udivujem, prečo táto osôbka kandidovala do systému, ktorý stojí proti jeho základným princípom, nemal by niekde v pivnici miesto toho plánovať kontrarevolúciu v Che Gevarovom tričku ? Samozrejme že nie, Blaha je comfy tam kde je, plat poslanca za podpisovanie sa do knihy príchodov a odchodov, to sú tie „lepšie zajtrašky a istoty“, len škoda, že nie každý má ten luxus žiť z vlastnej hlúposti, no a škoda, že práve on žije na úkor nás ostatných.

 

Ešte k tej „rusofóbii“ pán poslanec, tak tá nie je neoprávnená, nie je len taká, ako keby spadla z jasného neba, nie je to ani pár mesiacov po tom, čo rusi a ruská moc otrávila svojich bývalých a cudzích štátnych príslušníkov na území členského štátu EU. Nie je to tak dlho, čo ruská skupinka motorkárov si to len tak zaparkovala neďaleko našich jadrových elektrární, pomáhajúc skupinkám miestnych extrémistov. Vtipné na tom je, že extrémisti sú krajne pravicoví a dokonca aj pro-rusky orientovaní, veď ono ten fašizmus je fajn do tej miery, pokiaľ pomáha malému zelenému mužíčkovi pridružovať nové územia a to všetko v zmysle slovanskej vzájomnosti. Nie je to tak dlho, čo rusmi podporovaní separatisti zostrelili civilný let nad Ukrajinou. Nie je to tak dávno, čo Rusko anexovalo Krym a začalo vojnu na východnej Ukraine... ale vlastne ono je to fajn, lebo to  všetko je za správne náboženstvo, Lenina v mauzoleu, slovanské bratsvo, ŠTB vo vašom živote, jednoducho náboženstvo, ktorého cieľom je nastoliť nejakú tú novú verziu starého ZSSR, zväzu hmotnej mizérie, mentálnej biedy a bratského útlaku. Veď napokon aj Putin chcel imitovať úspech EÚ, vytvorením ruskej verzie Eur-azijskej ekonomickej únie, avšak čo tak akurát zmanažoval je vytvoriť paródiu plnú krachujúcich autokratických režimov, ktorá za roky svojho pôsobenia nedokáže ani tie banány distribuovať, ako v starom dobrom zväze. Vy pán poslanec, Vy máte ten dar od boha alebo skôr od politbyra a zároveň tú drzosť, potrieť pamiatku na jeden z najväčších rasovo a ideologicky motivovaných zločinov 20-tého storočia, bliakaním o rusofóbii, Vy ste jednoducho jedinečne obdarený. Ale hej, v jednej veci sa zhodneme, máte pravdu pán poslanec, treba bojovať proti extrémizmu, ako pravicovému tak ľavicovému – vášmu, proti Vám. Lebo alternatívou je len ďalšia normalizácia za lepšími zajtrajškami.

 

No a sme v závere občania, vo Vietname, alebo skôr vietnamský občan unesený pravdepodobne aj našou vládou a cez naše územie. Pomaly ale isto sa asi približujeme k tým lepším zajtrajškom, tak treba budovať dobré priateľstvá - komunistické samozrejme, za ktoré by poslanec Blaha aj ruku do ohňa dal, alebo si aspoň kopol do členskej krajiny EU, člena NATO a geograficky takmer nášho suseda, demokracie, oproti autokratickému, skorumpovanému a skrachovanému štátu na druhej strane zemegule. Tu je však vina aj pri ďalšom diskutujúcom za vládu. Zvaľovať vinu na Nemecko a nemeckú tajnú službu, to je také klasické, slovenské, impotencia priznať si vinu a podiel na tomto čine, len zatĺkať, zatĺkať a zatĺkať, stranícka línia musí byť udržaná. Je ale maximálne zvrátené, zvaľovať vinu na Nemecko, a nie sa baviť o tej možnosti, že sme sa možno podieľali na únose v členskom štáte EÚ. Občania sa domnievali, že časy bezbrehého mečiarizmu sú už za nami, no a hoplá, tu unášanie ľudí - tam zas robíme podvody na clách, no a svojvôľa vlády a štátu je stále vyčkávajúca na správny okamih.  Matovič to síce prepískol so „štátnym terorizmom“, asi preto že nie je právnik, ale v rámci slovenského trestného zákona, by sa dalo hovoriť o viacerých skutkových podstatách, z ktorej jedna je aj podľa § 314, Terror, citujem:

„Kto sa zmocní rukojemníka a hrozí, že ho usmrtí alebo že mu spôsobí ujmu na zdraví alebo inú ujmu s cieľom vynútiť si splnenie podmienok poškodzujúcich ústavné zriadenie Slovenskej republiky, potrestá sa odňatím slobody na sedem rokov až dvanásť rokov.“

V náväznosti na to si rovnako si treba všimnúť aj § 311, Vlastizradu, citujem:

„Občan Slovenskej republiky, ktorý v spojení s cudzou mocou alebo s cudzím činiteľom spácha trestný čin úkladov proti Slovenskej republike, teroru, záškodníctva alebo sabotáže, potrestá sa odňatím slobody na pätnásť rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie.“

Inak tiež povedané, nie Matovič nebol ďaleko od definovania tohto bezprávia. No a v prípade, že sa ukáže, že sa ten čin stal spôsobom, ako sa domnievame, a že Slovensko skutočne pomohlo s únosom cudzieho štátneho príslušníka z územia členského štátu únie, dokonca vládnym špeciálom, tak nielenže by mal ísť niekto sedieť, ale hlavne sme si narobili blamáž, ktorá nás ako štát pripravuje o dobré meno na nasledujúce roky. To je prosím tá skvelá vládna koalícia, tá ktorá mala byť údajne liekom na pravicovú neschopnosť a extrémizmus a rasizmus, to presne tá - tá plná istôt a stability. Stabilne sa iba držia moci, no je to stabilita ťažko platená menou dôvery v Slovensko ako štát, ako v únii tak vo svete. No a vo výsledku to hovorí všetko o tom, akú vládu to máme, a na aké ciele táto vláda ašpiruje, neslobodné, nedemokratické, karpatského typu, také kde štát môže všetko a občan len čumieť na moderátora Hajka ako servilne pritakáva predstaviteľom moci a držiteľom univerzálnej a absolútnej pravdy...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?