DANKO, srandy bolo dosť. ODSTÚP !!!

Autor: Tibor Nemčok | 8.10.2018 o 19:50 | (upravené 10.10.2018 o 19:47) Karma článku: 10,24 | Prečítané:  5832x

Samozrejme, ako inak, predseda Danko, ústavný činiteľ SR, zatiaľ demokratickej krajiny, zatiaľ západných štruktúr, prečo by neblahoslavil RUSKO ? Tento blog bude venovaný hlavne SNS, alebo tiež inak, slovenskej národnej srande...

Povedzte mi spoluobčania, koho si pamätáte z SNS, ale vážne, koho ? Slotu, samozrejme veď SNS je prakticky jeho brainchild, aj keď pri mozgovej aktivite alkoholika nejeden zapochybuje či vôbec nejaké myšlienky na počiatku aj vážne boli, ale koho ďalej ? Rafaja ? Toho tiež, veď napokon nazývali ho svojho času aj Slotova čivava, viete, ten čo veľa šteká, cerí zúbky, no nehryzie. Ale koho viac ? Malíkovú, jasné. No kto iný ? Kto je v dnešnej SNS? Ja okrem pána ústavného činiteľa, predsedu NRSR Danka, no a jeho klonu - Hrnka, toho, ktorý cestoval z budúcnosti aby ho uchránil slovenskú vlasť pred krízou apokalyptických rozmerov, akými bolo 10, slovom desať, moslimských sirôt a logo na hokejovom drese.

 

V určitej rovine je Danko kvalitným a verným zástupcom po svojom predchodcovi, taký rodený zabávač. Rovnako ako Slotu, ho dvíha zo stoličky pri myšlienke rôznorodosti spoločnosti, rovnako ako Slota má neusporiadané a nesúvislé myšlienkové toky, ktoré len málokedy dávajú ak vôbec nejaký zmysel. No a rovnako ako Slota je predsedom SNS. V skutočnosti sa od Slotu líši len vo veľmi málo veciach, asi ak tak, len v absencii alkoholizmu a určitej uhladenosti v porovnaní so svojím predchodcom. No v podstate je to to isté alter-ego vidieckeho populistu, čo na všetko používa vidiecky rozum, nacionalizmus, niekedy okorení kresťanskou tradíciou, no a ako bonus je selektívny konzervativizmus a latentná xenofóbia. Je to majster, ba čo viac, kapitán, ktorý na všetky problémy vie použiť Occamovu britvu, a to poriadne veľkú a veľmi ostrú. Nie je to náhodou, že Danka začala oboznamovať so spoločnosťou Kmotríková TA3, v dobe keď sa Smer-SD začal potácať pod ťarchou vlastnej takmer ústavnej väčšiny. Danko, jednoducho fundovaný odborník, na všetko, od moslimov, cez manželstvo, homosexuálov, EÚ, politickú korektnosť až po humor, hlavne humor. No NEKÚP TO ! To je ako slovenský týždeň v Lidli, len nie v Lidli, ale Jednote, lebo svoje si nedáme a cudzie nechceme, teda okrem prípadu že ide o to "cudzie" od autoritatívnych a nedemokratických režimov, potom je všetko fajn.

 

SNS nikdy nebola serióznym politickým projektom, nemala ani normálnu rétoriku, normálnych lídrov, no a koniec koncov ani ustálený politický program. Vždy to bol taký mix nacionalizmu, konzervativizmu, kresťanstva, jednoducho čo magický klobúk z Rockfordu v tom momente dal. Raz to bol „tank na Budapešť“, či hrozbu „komfortných žltých vlakov“, inokedy zas tie „tradičné hodnoty“, alebo po novom je to také to švejkovské „ruský voják – dobrá voják“. SNS vždy v slovenskej politike tvorila len takého dvorného šaša, šaša zabaleného v slovenskej trikolóre, no stále šaša o nič menej. Dalo sa jednoducho odpustiť nesúvislé a chaotické komentáre zástupcov SNS, aj xenofóbne útoky poslancov a vedenia SNS, veď to bol ich repertoár. Kradnutie z domáceho, to už bolo trochu horšie, ale stále som to bral ako koncesionársky poplatok za zábavnú vložku, ktorú SNS jednoznačne prináša tejto krajine, ale blahorečiť cudzí politický režim, režim ktorý aktívne sabotuje našich spojencov, aktívne podporuje rozklad krajín naprieč svetom, vraždí doma aj v zahraničí, a pracuje deň za dňom na potláčaní svojich občanov, tak to sa už ospravedlniť jednoducho nedá.

 

Napokon Danko nie je len nejaký náhodný stláčač gombíkov z národnej rady, poberač dávo... myslím poslaneckého platu, ako taký ako poslanec Marček, ten ktorý išiel na „súkromnú návštevu“ na Krym, a skončil ako oficiálny posterboy pre ruskú propagandu. Danko je ústavný činiteľ, predseda NRSR, človek čo okolo seba má dostatok odborníkov na medzinárodné vzťahy, právo, bezpečnosť, diplomaciu, či už len taký baseline akým je diplomatický protokol. Odhliadnuc od jeho národných prehreškov, ktoré sa stali priam folklór, v porovnaní tie medzinárodné sa žehlia už oveľa horšie.

 

No a ako si naši spojenci majú vysvetliť to s tou slovenskou demokraciou a právnym štátom, keď v jeden deň náš premiér rozširuje antisemitské sprisahanie, či bežne sa vyjadruje o novinároch ako o prostitútkach a o Bruseli priam ako o diktatúre, druhý deň naša vláda napomáha s únosom občana tretej krajiny z územia členského štátu EU – a ešte si zanadávame na spojenca za jeho neschopnosť,  no a o týždeň neskôr zas náš ďalší ústavný činiteľ blahorečí cudziu štátnu moc, ktorá spolupracuje okrem iného s našimi extrémistami? Pýtam sa, Cui bono páni poslanci, ústavní činitelia a že-vraj aj demokrati ? CUI BONO ? 

 

Odpoveď je ale jednoduchá, v Dankov prospech, Danko jednoducho nerobí čo Danka nebenefituje. Danko už cíti vo vode krv, vidí že Most-Híd ide pomaly ale isto do dejín slovenskej politickej scény, SMER-u sa tiež stmieva, no a on sa vidí vo vedúcej pozícii pri ďalšej vláde, alebo v pozícii významne ovplyvňovať štátnu politiku. Vidí sa na čele tohto štátu, ba čo viac, k tomuto cieľu sa snaží prísť podobným spôsobom ako to práve teraz robí politická elita v našich susedných krajinách. Jednak tupým, ale hlavne bezbrehým populizmom, takým typom populizmu, ktorého posledná méta bude dokončenie raz ústavného systému, demokratického a právneho štátu v prospech toho Karpatského modelu demokracie, toho kde je jeden vodca, jedna strana, jeden národ a jedna pravda...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?